21 stycznia 2018

TYGODNIK #3 "LAS" W SŁOIKU, KINDNESS BOOMERANG I WYPRZEDAŻ

Co działo się w trzecim tygodniu stycznia? Spadł śnieg. W sobotę padał tak, pięknie, dostojnie i bajkowo, że myślami natychmiast wróciłam do dzieciństwa, wtedy pierwszy śnieg był nieziemską frajdą, a kiedy wreszcie spadł siedzieliśmy z moimi braćmi w oknie z nosami przyklejonymi do szyby. 

Śnieg, śniegiem ale nie zapominajmy o zieleni, którą jak wiecie ubóstwiam. Na zewnątrz zieleni jak na lekarstwo, więc zachęcona biedronkową gazetką kupiłam paproć w słoju/ wazonie. Biedronka zaproponowała dwa warianty takich cudeniek z paprocią i z bluszczem (wazon miał nieco inny kształt) z okazji dnia Babci i Dziadka. Myślę, że to fantastyczny i bardzo oryginalny prezent, wierzę, że nie jedna Babcia była dzisiaj zachwycona takim nietuzinkowym podarunkiem. Paprotka jest w doniczce, więc nawet kiedy mech uschnie, będzie można otulić ją nowym, a sam pojemnik sprawdzi się rewelacyjnie na przykład jako wazon. Cena to 14.99 zł. Hiacynt zaś, to jedna z wielu kwiatowych propozycji Tesco dla wnuczków biegnących do Babć i Dziadków. Mnie przydarzył się przy sobotnich, spożywczych zakupach. Kosztował zaledwie 2,99 zł i mam wielką nadzieję, że zakwitnie na biało.

W Kik już wiosna na całego, a dokładniej wiosna połączona z Wielkanocą. Pamiętacie talerz choinkę z bożonarodzeniowej kolekcji? Wielkanocnym odpowiednikiem jest zając. Ozdób z motywem zająca jest jednak o wiele więcej, są miseczki, patery, półmiski, podstawki na jajka itp. Warto zajrzeć do Kik teraz, kupić i schować do szafki, bo później może już nie być :)

W Pepco natomiast znajdziecie fajne, grube ręczniki w dwóch kolorach i dwóch rozmiarach. Ja wybrałam dwa kąpielowe o wymiarach 70x140 cm w cenie 29,90 zł. Są jeszcze mniejsze, idealne "do rąk". Nie prałam ich jeszcze przed użyciem, więc nie jestem w stanie powiedzieć jak chłoną wodę, ale wierzę, że będzie ok.
Na zdjęciu poniżej widzicie czarny, druciany kosz, który zasługuje już na miano hitu Instagrama. Kupiło go wiele osób, ale co najciekawsze każdy wykorzystuje go w inny sposób. Świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, łazience, sypialni i pokoju dziecięcym. Kosztuje niepokojąco mało, bo zaledwie 19,90 zł. Polecam! 
Polecam Wam również fantastyczną książkę Kindness Boomerang - czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie, wydaną przez wydawnictwo Buchmann, autorem jest Orly Wahba. Znajdziecie w niej zadanie, cytat i refleksję na każdy dzień roku. 
Jesteście ciekawi, co kryje się pod dzisiejszą datą? Proszę bardzo.

Zadanie: Z następnych wakacji, wyjazdu czy przygody przywieź dla przyjaciela lub członka rodziny pamiątkę. 

Cytat: "Prawdziwy dar dajesz, dając kawałek siebie". - Kahil Gibran.

Refleksja: Drobne podarunki kupione z porywu serca, są lepsze niż najdroższe nawet prezenty. Nie chodzi przecież wcale o prezent, tylko gest, myśl i docenienie osoby, która jest dla Ciebie ważna.

Jak pisze autorka [...] książkę, którą trzymasz w ręku, napisałam jako przypomnienie dla samej siebie i dla innych, aby szerzyć życzliwość wokół nas. Poprzez życzliwość z jaką traktujemy innych, i dzięki życzliwości, z jaką inni traktują nas, pomagamy sobie utrzymać się na powierzchni, na wzburzonym morzu życia".
A to moja ostatnia lumpeksowa zdobycz. Zauroczyły mnie te zabawne rysunki, które umieszczone są dookoła pojemnika. Uwielbiam takie małe, urocze drobiazgi. Patrzę na nie każdego dnia z rozczuleniem i uśmiecham się sama do siebie. Czy tylko ja tak mam?
À propos "lumpeksowych łowów" do końca miesiąca planuję wyprzedaż. Wszystko z czego nie korzystam, a jest oczywiście w super formie trafi na Allegro. znajdą się tam miedzy innymi filiżanki, świeczniki, pojemniki, obrazki, i wiele, wiele innych. Zapraszam! O szczegółach poinformuję na Isntagramie, blogu i Facebooku - na, który serdecznie zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz